KAip gauti banko paskolą?

Perkate būstą?

Norite gauti finansavimą iš banko?

Būsto pirkimas su banko paskola yra labai atsakingas žingsnis. Patys asmeniškai esame tai darę jau net ne po porą kartų, tai puikiai suprantame kiek tai laiko užtrunka ir kaip tai kartais atrodo sudėtingiau negu yra iš tikro.

Norime šitą procesą supaprastinti, todėl tai išskaldėme į žingsnius ir trumpai kiekvieną aprašėme.

Rekomendacija prieš pradedant – būtinai gaukite pasiūlymus iš kuo daugiau bankų, kad turėtumėte galimybę pasilyginti pasiūlymus ir turėti derybinį svertą.

Linkime sėkmės ir nepasiduoti vidury proceso! Jeigu kils kokių neaiškumų, mielai padėsime pakonsultuodami savo turima patirtimi.

Kaip gauti banko paskolą?

Žingnsiai, kurie palengvis paskolos ėmimo procesą

1. Turto vertinimas

Trukmė: 2 - 7 darbo dienos

Paskambinus bankui dažniausiai išgirsite vieną klausimą. “Ar jau išsirinkote konkretų būstą?”. Taip suprantama kiek greitai ir kaip rimtai esate nusiteikęs imti banko paskolą. Sekantis dalykas ko Jums iškart prireiks, tai perkamo turto vertinimo. Todėl nusprendus pirkti būstą, rokomenduoju būtent nuo to ir pradėti.

2. Paraiškų pildymas ir pateikimas

Trukmė: 3 - 10 darbo dienų

Rekomenduojame iškart užpildyti keliuose bankuose paraiškas, taip sutaupysite laiko. Jeigu esate susituokę, tai paraišką turės užpildyti ir antroji pusė.

Pridedame nuorodas į bankų el. paraiškų pildymą:

3. Laukiame kol susisieks banko atstovas

Trukmė: 3 - 10 darbo dienų

Dėl Covid atsiradimo dauguma bankų stengsis paskolos sąlygas derinti nuotoliniu būdų. Dabar jūs turite būti puikus derybininkas ir išsirinkti sau geriausią pasiūlymą. Kartais galite sutaupyti net ir 10000 Eur dėl teisingai priimto pasiūlymo.

4. Sutarties pasirašymas

Trukmė: 1 - 3 darbo dienos

Pasirašę sutartį gausite banko garantinį raštą, kuriame bus nurodyta, kad bankas garantuoja apmokėti sutartą dalį jūsų perkamo būsto.

5. Būsto pirkimo sutarties pasirašymas pas notarą

Trukmė: 1 darbo diena

Šiame etape gali atsirasti keletas sunkumų:

1. Sunku bus rasti notorą jūsų norimu laiku ( ypatingai jei reikia skubiai ). Todėl rekomenduojame skambinti į tiek notarinių kiek prireiks. Jeigu nerasite Vilniuje, tai skambinkite į Ukmergės notarus ir jie mielai jūms padės.

2. Jeigu turite nepilnamečių vaikų, jūms reikės teismo leidimo, kad galite skolintis pinigus jūsų perkamam būstui. Šitą procesą galite atlikti ir patys, bet iš praktikos rekomenduoju patikėti tai specialistui ( mūsų atveju juristui). Sutaupysite laiko.

Dokumentai:

  • Prašymas dėl teismo leidimo įkeisti butą ( namą)
  • Paso arba asmens tapatybės kortelės fotografijos
  • Nepilnamečių vaikų gimimo liudijimų fotografijos
  • Būsto pirkimo ir pardavimo sutarties skanuota versija
  • Jūsų ir jūsų sutuuoktinio darbo užmokesčių pažymos
  • Banko garantinis raštas
 

Tai bus jūsų pirmas iš dviejų notarinių sandorių, nes būstą dabar perkate jūs, o po to jį įkeičiate hipoteka bankui.

6. Būsto draudimas

Trukmė: 1 darbo diena

Atrodo smulkmena, bet neapsigautike. Dėl laiku nepateikto draudimo gali nepavykti ir pardavimo sandoris. Todėl šitą užduotį pasidarykite kuo greičiau. Mūsų rekomendacija – kreipkitės bent į tris kompanijas, kad galėtumėte palyginti kainas.

7. Hipotekos sutartis (notaras)

Trukmė: 1 darbo diena

Jau liko nedaug 🙂 Tai turbūt bus jūsų paskutinis apsilankymas pas notarą. Šituo etapu savo nupirktą būstą dabar įkeičiate bankui. Šiuo atveju dažnai bankas turi notarų skyrius su kuriais bendradarbiauja ir pats suorganizuos pas kurį ir kada notarą reikės atvažiuoti

8. Galutinis atsiskaitymas

Trukmė: 2 - 5 darbo dienos

Paskutinis atsiskaitymo etapas, kai bankas perveda galutinę sumą būsto pardavėjui.

9. Pakvitavimas

Trukmė: 1 darbo diena

Pardavėjas pateikia notarui įrodymus, kad buvo pilnai atsiskaityta už būstą. Notaras išduoda pažymėjimą, kad buvo pilnai atsiskaityta ir pateikia informaciją registrų centrui apie naują savininką.

Linkime gauti geriausius pasiūlymus ir gyventi savo svajonių būste!